Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Starostwo z tytułem „Powiat Przyjazny Firmom 2019”

Rzeszów: Starostwo z tytułem „Powiat Przyjazny Firmom 2019”

0
Reklama

„Powiat Przyjazny Firmom 2019” – taki tytuł przyznała Powiatowi Rzeszowskiemu kapituła konkursu organizowanego przez Kongregację Przemysłowo – Handlową Ogólnopolską Izbę Gospodarczą, Klub Nowoczesnego Biznesu i Instytut Europejskiego Biznesu.


Oceniając działania na rzecz wspierania biznesu i powstawania nowych miejsc pracy kapituła konkursu szczególną uwagę zwróciła na dynamiczny rozwój nowoczesnego Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej utworzonego przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.
– Park to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Z uzasadnioną dumą możemy zatem powiedzieć, że „Dworzysko” staje się gospodarczym sercem miasta i regionu – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.
Tereny inwestycyjne Powiatu Rzeszowskiego cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów krajowych jak i zagranicznych o czym świadczy zakup 21 działek  i funkcjonowanie 12 firm z Polski, Niemiec i Francji. Do tej pory zainwestowały tutaj przedsiębiorstwa m.in. z branż; lotnicza, telekomunikacyjna, automatyka przemysłowa, kosmetyka i farmacja, odzieżowa. Docelowo pracę znajdzie tutaj ok. 3 tysięcy osób.

Wyjątkowe udogodnienia dla przedsiębiorców

Inwestorzy dostrzegają fakt, że oprócz pełnego uzbrojenia terenu oraz dostępu do wysoko
wykfalifikowanej kadry, zaletą „Dworzyska” jest też wyjątkowo korzystne położenie komunikacyjne tego terenu.
W pobliżu Parku znajduje się międzynarodowe lotnisko Rzeszów –  Jasionka, przebiega autostrada A4 i droga ekspresowa S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina. Waldemar Pijar, Sekretarz Starostwa Rzeszowskiego, koordynator projektu PNT „Rzeszów –Dworzysko” podkreśla, że przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc Starostwa w bardzo szerokim zakresie. – Oprócz standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych służymy im także pomocą – na przykład – w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym pomocowych z Unii Europejskiej oraz pomocą przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie Parku – mówi. Kolejnym udogodnieniem jest też fakt, że firmy mogą otrzymać tutaj znaczne ulgi podatkowe, ponieważ PNT został włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec, która oferuje inwestorom pomoc publiczną w formie zwolnień od podatku dochodowego.
 
 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułBezpieczniej w regionie. Strażacy z nowym sprzętem
Następny artykułŁańcut: Kierunki lotnicze w łańcuckich szkołach od września