Strona główna HISTORIA Rzeszów: Ruszyła zbiórka na patriotyczną grę planszową- "Bitwa o Polskę"

Rzeszów: Ruszyła zbiórka na patriotyczną grę planszową- "Bitwa o Polskę"

0
Reklama

Mimo utrudnień i kontrowersji rzeszowscy studenci, którzy stworzyli grę planszową- „Bitwa o Polskę” wystartowali ze zbiórką pieniędzy na realizację projektu. Potrzebują 30 tysięcy złotych.

O grze zrobiło się głośno od początku przedstawienia projektu. We wrześniu niektóre media zarzuciły autorom gry propagowanie rasizmu. Kontrowersję miała wzbudzać grafika promująca grę ukazująca Muzułmanina jako terrorystę. O czym pisaliśmy TUTAJ.

Reklama

Pomimo medialnego szumu twórcy gry zdecydowali się dokończyć projekt zbierając fundusze na jego realizację. Jednak autorów planszówki spotkało niemiłe zaskoczenie. Platforma PolakPotrafi.pl, poprzez którą chciano zbierać pieniądze odmówiła takiej możliwości ze względu na „negatywne emocje” jakie gra może dostarczać. Autorzy „Bitwy o Polskę” tak skomentowali tę sprawę:

„Tym razem „tolerancyjne” środowiska znowu dały o sobie znać i naciskami zablokowały start projektu, mamy nadzieję, że to tymczasowe. Jesteśmy w szoku. Bitwa o Polskę to patriotyczna gra planszowa przedstawiająca obronę kraju w 2039 przed fanatykami w fikcyjnej wizji przyszłości. To tylko gra planszowa, pewna forma sztuki i podobnie jak filmy, książki czy gry komputerowe pokazujemy w niej trudny temat terroryzmu. Nic więcej. Niektórym jednak nawet to przeszkadza i mimo, że żyjemy w wolnym kraju starają się blokować ważne inicjatywy tylko dlatego, że te uderzają w bardzo ważne tematy. Nie pozwalają ludziom wybierać za siebie, po prostu blokują coś bo im się po prostu nie podoba”

Twórcy gry nie zrazili się i ruszyli ze zbiórką na platformie wspieram.to

https://www.facebook.com/bitwaopolske/posts/163601637565511

Cena rynkowa gry ma oscylować wokół 130 zł. Można ją zamówić pod adresem:

 https://www.facebook.com/bitwaopolske/

Reklama