Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Prezydent Ferenc nie wyraża zgody na marsz równości

Rzeszów: Prezydent Ferenc nie wyraża zgody na marsz równości

0
Reklama

Radni Miasta Rzeszowa z klubu Prawa i Sprawiedliwości zawnioskowali o nadzwyczajną sesję rady miasta dotyczącą marszu równości, jaki ma odbyć się w mieście końcem miesiąca. Przeciwko marszowi jest także Tadeusz Ferenc, prezydent miasta.


Marsz równości miał odbyć się 22 czerwca w Rzeszowie. Radni miejscy zgłosili weto wobec wydarzeniu, które budzi mocne kontrowersje. Podczas sesji rady miasta radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości zgłosili potrzebę zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta w tej sprawie. Radni ogłosili, że: Rada Miasta pozostaje krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologi podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie
Tadeusz Ferenc ogłosił, że wydał zakaz organizacji tego wydarzenia.
Środowiska organizujące wydarzenie są oburzone. Twierdzą, że jeśli otrzymają oficjalny zakaz, zwrócą się do sądu.
Przypomnijmy, że rok temu w Rzeszowie doszło do użycia siły przez policję wobec kontrmanifestantów podczas podobnego wydarzenia. W tym roku m.in. w Gdańsku doszło na marszu równości do kontrowersyjnych wydarzeń związanych z obrazą uczuć religijnych. Prokuratura sprawdza, czy doszło do profanacji symboli religijnych.
 

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Dziś na południu województwa możliwe burze
Następny artykułLubaczów: Sprzeczka nastolatków. 14-latek postrzelił kolegę