Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Ppłk Artur Barański żegna się z 3PBOT

Rzeszów: Ppłk Artur Barański żegna się z 3PBOT

0
Reklama

W Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste pożegnanie ppłk. Artura Barańskiego, dotychczasowego zastępcy dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.


Po półtorarocznej służbie ppłk Barański żegna się z Podkarpaciem. Decyzją Ministra Obrony Narodowej został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej. Od 15 stycznia br. będzie dowódcą 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Dowódca brygady płk dypl. Arkadiusz Mikołajczyk, w obecności władz wojewódzkich i  samorządowych, uroczyście pożegnał swojego dotychczasowego zastępcę i podziękował mu za wspólną służbę. Powodzenia na nowym stanowisku życzyła ppłk. Arturowi Barańskiemu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
Ppłk Artur Barański jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu. Od początku uczestniczył w szkoleniu i powoływaniu do służby żołnierzy podkarpackiej brygady WOT, utworzonej w pierwszym etapie formowania.
Wojska Obrony Terytorialnej są piątym, samodzielnym rodzajem sił zbrojnych, których głównym zadaniem jest  obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy wyniesie około 53 tys., a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.
 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów znów walczy o powiększenie
Następny artykułJarosław: Jednym biletem do Rzeszowa dzięki umowie autobus+pociąg