Strona główna RZESZÓW Rzeszów znów walczy o powiększenie

Rzeszów znów walczy o powiększenie

0
Reklama

Rzeszów liczy w tej chwili 120,4 km kw. Zamieszkuje go 188 900 zameldowanych mieszkańców i około 40 tysięcy mieszkających bez zameldowania studentów czy uczniów. Miasto chce kolejnych terenów inwestycyjnych.
Od 2006 roku miasto powiększyło się ponad dwukrotnie, a liczba mieszkańców wzrosła o ponad 30 tys. Do Rzeszowa w ciągu ostatnich 12 lat przyłączono Załęże, Słocinę, Przybyszówkę, Zwięczycę, Białą, Budziwój, Miłocin i Bziankę. W tym roku stolica województwa walczy o przyłączenie sołectw Zaczernie, Nowa Wieś, Jasionka, Tajęcina, część Trzebowniska, Matysówki, części Racławówki, Miłocina, Pogwizdowa Nowego oraz całą Gminę Krasne.
Gdyby tak się stało miasto powiększyłoby się do ponad 220 tys km kw. Liczba ludności przekroczyłaby 210 tys.  Miasto za priorytet bierze jednak miejscowość Krasne, oraz Trzebownisko i Jasionkę, ponieważ są to tereny o dużym zagęszczeniu różnych firm oraz terenów inwestycyjnych.
Już 15 stycznia rozpoczną się konsultacje społeczne i potrwają do 26 lutego. Decyzja o zmianie granic ma być podjęta do końca lipca przez Rade Ministrów.
 

Reklama
Poprzedni artykułMielec: Kolejne wzmocnienia Stali
Następny artykułRzeszów: Ppłk Artur Barański żegna się z 3PBOT