Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów: PKS zawiesił 30 kursów

Rzeszów: PKS zawiesił 30 kursów

0
Reklama

PKS w Rzeszowie czekają poważne zmiany. Od początku grudnia do 28 lutego publiczny przewoźnik zawiesił aż 30 kursów. Co więcej, żaden autobus nie wyjedzie w święta ani w Nowy Rok. Autobusy nie będą jeździć do niektórych miejscowości w soboty i niedziele. 
Głównym powodem zmniejszenia ilości kursów są zbyt małe wpływy z biletów. PKS wyjaśnia, że zawieszone kursy są dla przewoźnika nierentowne.
Poniżej prezentujemy listę zmian:
BĘDZIEMYŚL:
Likwidacja trzech kursów sobotnich. W niedzielę brak połączeń autobusowych z wsią
BRATKOWICE:
Ograniczenie liczby połączeń w sobotę i likwidacja wszystkich niedzielnych
CIERPISZ:
Likwidacja wszystkich świątecznych i niedzielnych połączeń
DYNÓW:
Brak autobusów jeżdżących na trasie Dynów-Rzeszów i Rzeszów-Dynów w sobotę.W sobotę nie będą jeździć autobusy na trasach: Rzeszów – Dynów i Dynów – Rzeszów
HŁUDNO:
Brak porannego, sobotniego połączenia autobusowego.
NOSÓWKA:
Likwidacja dwóch kursów sobotnich i wszystkich niedzielnych.
Zmiany przewidują również ograniczenie liczby kursów do Przeworska i Kolbuszowej. Zmiany dotyczą dni roboczych. Władze PKS zapewniają, że plan cięć kursów ma być tymczasowy i będzie obowiązywał do końca lutego. Później szefowie PKS zobaczą, czy możliwe będzie przywrócenie niektórych połączeń w soboty, niedziele czy święta.
Przewoźnik podjął też, po raz pierwszy zresztą, decyzję o rezygnacji z kursów 25 i 26 grudnia i w Nowy Rok. Z wyliczeń z ubiegłych lat wynika, że w święta na wszystkich trasach autobusy były prawie puste.
 

Reklama