Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Hulaj z głową na elektrycznej hulajnodze

Rzeszów: Hulaj z głową na elektrycznej hulajnodze

0
Reklama

Jazda nimi jest szybka, wygodna i nie męczy organizmu, a wiatr we włosach sprawia, że przejażdżki stają się niezwykle przyjemne. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które skradły serca mieszkańców miast w całej Polsce. Z tego środka transportu można również korzystać w Rzeszowie. Poza aspektem ekologicznym i oszczędnościowym pozostaje jednak jeszcze kwestia bezpieczeństwa, która jest często ignorowana przez użytkowników e-hulajnóg.
Aktywowane za pomocą kilku kliknięć w aplikacji hulajnogi elektryczne są prostym sposobem na szybkie dotarcie do celu – do pracy, na spotkanie czy do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Wybierając e-hulajnogę, z Dworca PKP na rynek można dostać się w około 6 minut! Hulajnogi w przestrzeni miejskiej dostępne są właściwie na każdym kroku w dużych ilościach. To najnowsze wcielenie współdzielonego transportu, który zrewolucjonizował mobilność miejską. Stosowanie się do zasad użytkowania hulajnóg elektrycznych może być o tyle trudne, że… prawo nie określiło jeszcze przepisów dotyczących e-hulajnóg w mieście. Póki co projekt ustawy trafił jeszcze do Sejmu. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Infrastruktury, projekt przewiduje, że urządzenia transportu osobistego będą traktowane jak rowery, jednak nie wszystkie przepisy dotyczące rowerów będą obowiązywać użytkowników hulajnóg.
Póki nie ma odpowiednich regulacji, warto stosować się do kilku prostych zasad, które proponuje ING Bank Śląski w najnowszej kampanii Hulaj z głową. Bezpiecznie.
1. Hulajnogą podróżuj w pojedynkę. Wspólna przejażdżka? Wypożyczcie dwie
hulajnogi lub skuter.
2. Kask i hulajnoga to dobrana para. A kiedy zdarzy się wywrotka, przyda się
trochę amortyzacji.
3. Dopasuj prędkość do warunków i jedź ostrożnie.
4. Parkuj tak, aby hulajnogi nie przeszkadzały innym.
Warto wspomnieć również o konieczności nadzoru przez rodziców dzieci korzystających z hulajnóg czy szczególnej ostrożności w zatłoczonych częściach miasta. Aż 75% Polaków uważa, że użytkowników hulajnóg elektrycznych powinny przede wszystkim obowiązywać ograniczenia prędkości oraz zakaz jazdy pod wpływem alkoholu (badania przeprowadzone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Do końca roku w Rzeszowie w ramach akcji Hulaj bez spalin ING Bank Śląski zachęca do skorzystania z 30 minut bezpłatnej jazdy pojazdami elektrycznymi blinkee.city – skuterami i hulajnogami.

Reklama