Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Centrum Krwiodawstwa apeluje: pilnie potrzeba krwi!

Rzeszów: Centrum Krwiodawstwa apeluje: pilnie potrzeba krwi!

0
Reklama

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie apeluje o pilne oddawanie krwi dla potrzebujących. Największe zapotrzebowanie jest na krew grupy 0 Rh (-) minus, 0 Rh (+) plus, A Rh (-) minus.


Braki krwi wynikają z dużego zapotrzebowania szpitali właśnie na te grupy. Krew można oddać w Centrum przy ul. Wierzbowej w Rzeszowie oraz w terenowych oddziałach – w Stalowej Woli, Krośnie, Jaśle, Przemyślu, Leżajsku, Sanoku, Dębicy i Mielcu.
Krew może oddać każdy dorosły między 18 a 65 rokiem życia, jeśli jest zdrowy i nie przyjmuje leków. Taka osoba nie może też w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieć wykonanej akupunktury, tatuaży czy przekłucia uszu, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) ani przetaczanej krwi. Krwi oddawać nie mogą osoby z niedowagą, kobiety w czasie i tuż po miesiączce, osoby zażywające środki psychoaktywne oraz te, które dzień przed planowanym oddaniem krwi piły alkohol.
 

Reklama