Strona główna POLITYKA Rzeszów: Afera w TVP. Trwa manifestacja przeciw cenzurze

Rzeszów: Afera w TVP. Trwa manifestacja przeciw cenzurze

0
Reklama

Pod siedzibą regionalnej TVP w Rzeszowie trwa protest przeciwko cenzurze, jaką telewizja publiczna wystosowała tuż przed zbliżającymi się wyborami europarlamentarnymi.


Wszystko zaczęło się od debaty, która tradycyjnie miała odbyć się w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego z udziałem widzów oraz kandydatów wszystkich ogólnopolskich komitetów startujących w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niestety, debata została odwołana. Kolejno miała odbyć się na antenie radia oraz nagrywana w studiu TVP. Niestety, te propozycje również zostały odrzucone.
Dziś pod siedzibą rzeszowskiego oddziału TVP odbył się protest przeciwko cenzurze. Inicjatorem wydarzenia jest komitet Konfederacji, z Grzegorzem Braunem, podkarpacką „jedynką” na czele. Pod siedzibą TVP zgromadzili się także pozostali kandydaci, m.in. Tomasz Buczek, Andrzej Zapałowski, czy Damian Bańka.
Do TVP przyjechali dziś także kandydaci innych komitetów startujących w niedzielnych wyborach. Zaproszeni do studia usłyszeli, że odwołana debata jednak się odbędzie, będzie ona o dziwo transmitowana na żywo na antenie telewizji regionalnej. Wśród osób, które pojawiły się w Rzeszowie znaleźli się: Tomasz Poręba z PiS, Alicja Bobola K’15, Elżbieta Wisz Lewica Razem, Czesław Siekierski z Koalicji Europejskiej oraz Anna Skiba z Wiosny.
Przeciwko cenzurze w TVP w ostatnich dniach pismo z wyrazami oburzenia złożyli także kandydaci: Krystyna Skowrońska oraz Marek Ustrobiński.
https://www.facebook.com/grzegorz.michal.braun/videos/2272143943000517/?__xts__[0]=68.ARCpWQiS_HBr8m5vQ7-ZndufiOWoz1eTa0wWcRb4HHa_QqfQ3UEx3jAQ57kjggJZXygDFkrWMqsKiBk5IVjDmL2vORg7qkqd4jPrHf9KYNo1O7NisyY-uiGTdNRLrGDMNnBYWYUYX20nCmNoH6-RIdgaz_h3fGPg4FOTj65N3Lw7QSUP9rfjRp-4d_bNxrd1vYX_-XMqfnWBM4chSza4mSicQSobz8FyBTVHapQqCbAhOT1JTZwG-Y69V25kGhXMrg0vi89cPrXa-AYUP8wNT8lFhJbNgYq_8AEaLugTLuI_1fywJeJbFNg6kPhSKcfmv5D2vTwJzbMwmvnhkgUCqdTeXmH9OiW-D3CY4A&__tn__=-R

Reklama