Strona główna BIESZCZADY Ruszył kolarski „Orlen Wyścig Narodów”. Meta w niedzielę w Arłamowie

Ruszył kolarski „Orlen Wyścig Narodów”. Meta w niedzielę w Arłamowie

0
Reklama

Choć oczy kibiców kolarstwa skierowane są w maju na Włochy, gdzie odbywa się prestiżowy Giro d’Italia, od dziś do niedzieli warto śledzić 5 edycję Orlen Wyścig Narodów. Zawody dla kolarzy do 23 lat toczyć się będą na Węgrzech, Słowacji, a dwa ostatnie etapy rozegrane zostaną w Polsce. Wyniki zmagań zaliczane są także do Pucharu Narodów w tej kategorii wiekowej.

Swój udział w rywalizacji potwierdziło 25 drużyn kolarskich z 22 krajów. Wśród nich jest reprezentacja Polski oraz trzy zespoły GKS Cartusia Kartuzy, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne i Lubelskie Perła Polski.

Reklama

– ORLEN Wyścig Narodów to wciąż młody projekt i jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się ta impreza, która w całości dedykowana jest młodym kolarzom, stanowiącym przyszłość tego sportu. –  wyjaśnia Czesław Lang, wybitny polski kolarz, a obecnie organizator tych zawodów.

Na początek zawodnicy będą mieć do pokonania 132 – kilometrową trasę, którą rozpoczną w węgierskim Kaposvárze, a zakończą w Balatonföldvár, nad jeziorem Balaton.

Zachęcamy do śledzenia zawodów, których patronem medialnym jest nasz portal. Okazję do wspólnego kibicowania będziemy mieć szczególnie na trasie niedzielnego, finałowego etapu SanokArłamów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!