Strona główna LEŻAJSK Rusza budowa nowego ronda w Leżajsku. Będą utrudnienia

Rusza budowa nowego ronda w Leżajsku. Będą utrudnienia

0
uwaga
Reklama

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Mickiewicza, Klasztornej, Plac Mariacki i Michałka w Leżajsku. Powstanie tu nowe rondo, mające za zadanie usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo pieszych. Przebudowany zostanie także fragment ulicy Warszawskiej i Plac Mariacki. Inwestycja w Leżajsku realizowana przez Eurovia Polska S.A. składa się z dwóch zadań. Pierwsze z nich dotyczy przebudowy skrzyżowania ulic Mickiewicza, Klasztornej, Plac Mariacki i Michałka na rondo.


Prace rozpoczną się od demontażu istniejącej infrastruktury obecnego skrzyżowania m.in. sygnalizacji świetlnej i słupów oświetleniowych. Nawierzchnia na skrzyżowaniu i wlotach ulic zostanie rozebrana, a w jej miejsce ułożona nowa. Przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna, deszczowa, istniejąca sieć gazowa i kanalizacja teletechniczna. Skrzyżowanie zyska nowe chodniki, oświetlenie uliczne, oznakowanie poziome i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Reklama


W ramach drugiego zadania Eurovia Polska S.A. przebuduje także fragment ulicy Warszawskiej i Plac Mariacki. Firma wybuduje nową zatokę autobusową oraz wymieni nawierzchnię w ciągu pieszo- rowerowym. Przebudowany zostanie również chodnik oraz nawierzchnia na zjazdach publicznych i indywidualnych. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny i zabezpieczona zostanie sieć gazowa. Podobnie jak na nowym rondzie, pojawi się nowe oznakowanie poziome i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.
W związku z rozpoczęciem prac, Eurovia Polska S.A. informuje o tymczasowej zmianie organizacji ruchu.


Od poniedziałku 4 września ulica Klasztorna (fragment od przebudowywanego skrzyżowania do wjazdu na parking przy hotelu “U Zygmuntów”) oraz ulica Plac Mariacki (fragment od przebudowywanego skrzyżowania do przejścia dla pieszych za skrzyżowaniem z ulicą Leśną) będą wyłączone z ruchu. Pojazdy kierowane będą ulicą Mickiewicza i Tomasza Michałka. Wjazd i wyjazd ze sklepu Pepco możliwy będzie tylko od strony ulicy Klasztornej. Dojazd z ulicy Mickiewicza do ulicy Warszawskiej lub Klasztoru OO. Bernardynów możliwy będzie ulicą Podleśną i Leśną. Natomiast z ulicy Klasztornej do ulicy Warszawskiej dojedziemy ulicą Przemysłową, Żeromskiego, Fabryczną, Hutniczą i Przytorze.


W związku z przebudową ulicy Warszawskiej, kierowców wjeżdżających i wyjeżdżających ze szpitala w kierunku przebudowywanego skrzyżowania prosimy o stosowanie się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem, tymczasowej sygnalizacji świetlnej oraz obowiązującego oznakowania.


Z uwagi na wzmożony ruch panujący na terenie prowadzonych prac, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w pobliżu wjazdów i wyjazdów z budowy. W tych miejscach może występować chwilowe zatrzymanie ruchu, dlatego wszystkich kierowców bardzo prosimy o wyrozumiałość- podaje wykonawca.

Poprzedni artykułWchodzi w życie zmiana rozkładu jazdy PKP. Co się zmieni?
Następny artykułUwierzyła, że bank chce pomóc jej w odzyskaniu środków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!