Strona główna RZESZÓW Rozbudowa skrzyżowania Lwowska-Mieszka I w Rzeszowie na finiszu

Rozbudowa skrzyżowania Lwowska-Mieszka I w Rzeszowie na finiszu

0
prawoskręt z ulicy Lwowskiej na ulicę Mieszka I w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Wykonany został już m.in. prawoskręt z ulicy Lwowskiej na ulicę Mieszka I oraz prace drogowe przy konstrukcji jezdni. Kolejny etap to układanie asfaltowej nawierzchni na skrzyżowaniu. W związku z tymi pracami mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie jest inwestycją wartą 5,6 mln zł, dofinansowaną z funduszy Unii Europejskiej. Prace obejmują m.in. zmianę geometrii skrzyżowania, budowę sygnalizacji świetlnej, przebudowę ul. Lwowskiej na odcinku o długości 270 m i budowę chodników, ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowę zatok autobusowych i kolidujących z inwestycją sieci podziemnych. Z kolei przebudowa ul. Mieszka I obejmuje odcinek o długości 120 m.

Reklama

Roboty rozpoczęły się ubiegłoroczną jesienią. Wykonawca zrealizował już dużą część prac. Oprócz wybudowania prawoskrętu i konstrukcji jezdni gotowe są także chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe. Przebudowano dwie zatoki autobusowe na ul. Lwowskiej, na których ułożona została betonowa nawierzchnia. Na przejściach dla pieszych zostały zamontowane płytki integracyjne (z wypustkami) w kolorze żółtym, które poprawią bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących. Zamontowano słupy oświetleniowe. Obecnie w trakcie jest montaż urządzeń sygnalizacji świetlnej. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec lipca 2023 r.

W środę, ok. godz. 18.00, rozpocznie się układanie masy asfaltowej na skrzyżowaniu Lwowskiej i Mieszka I. W związku z tym będą występować utrudnienia w ruchu samochodowym. Prace potrwają do godz. 2.00 w nocy. Kolejny etap układania asfaltu na skrzyżowaniu zaplanowany jest na czwartek, także w godzinach od 18.00 do 2.00.

W związku z pracami na skrzyżowaniu Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza, w dniach 14-15 czerwca, w godz. ok. 20:00-2:00 objazdy dla trzech linii autobusowych:

 • linia nr 17:
  • w kierunku ul. Lwowskiej: do przystanku Niepodległości Dom Dziecka 04 bez zmian następnie Niepodległości działki 06, Armii Krajowej szpital 10 i dalej do przystanku końcowego bez zmian;
  • w kierunku ul. Wita Stwosza/Przemysłowej: do przystanku Lwowska szpital 05 bez zmian następnie Armii Krajowej kościół 09, Niepodległości / Armii Krajowej 05 i dalej trasą bez zmian.
 • linia nr 34:
  • w kierunku ul. Lwowskiej: do przystanku Niepodległości Dom Dziecka 04 bez zmian następnie Niepodległości działki 06, Armii Krajowej szpital 10 i dalej do przystanku końcowego bez zmian;
  • w kierunku ul. Błękitne Wzgórze: do przystanku Lwowska szpital 05 bez zmian następnie Armii Krajowej kościół 09, Niepodległości / Armii Krajowej 05 i dalej trasą bez zmian.
 • linia N3:
  • do przystanku Pl. Wolności bez zmian następnie Rejtana / Lwowska 01, ul. Kustronia, ul. Mieszka I do al. Niepodległości i dalej trasą bez zmian.

Uwaga – w przypadku wystąpienia opadów deszczu prace mogą zostać przesunięte

Poprzedni artykułBłaszczak w Hucie Stalowa Wola. BAOBAB-K trafi na wyposażenie WP
Następny artykułAtak z nożem w ręku w centrum Stalowej Woli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!