Strona główna DĘBICA Romet zwalnia ponad stu pracowników

Romet zwalnia ponad stu pracowników

0
Reklama

Arkus & Romet Group współtworzą jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, branży rowerowej i motoryzacyjnej w Polsce. Romet, uznawany za lidera na rynku najprawdopodobniej nie wytrzymał przestoju i spowolnienia na rynku wynikającego z epidemii koronawirusa COVID-19.
Ponad połowa wyprodukowanych w fabryce rowerów trafia na rynek europejski. Większość sklepów producenta została zamknięta a Europa spowolniła przez co sprzedaż została praktycznie sparaliżowana. ARKUS & ROMET GROUP  z Podgrodzia koło Dębicy niestety w wyniku przestoju musi zwolnić część pracowników.
Władze firmy postanowiły, że w pierwszej kolejności zwolni zatrudnionych na umowach o pracę na czas określony jest to aż 63 osoby. Zarząd planuje zwolnić łacznie do końca marca obejmie 124 pracowników.
(…)mamy nadzieję i jesteśmy dobrej myśli, że sytuacja w najbliższych tygodniach, miesiącach się zmieni i będziemy mogli zapewnić powrót do stabilnego funkcjonowania (…)  – informuje w wydanym komunikacie zarząd firmy Arkus & Romet Group.
fot. romet.pl

Reklama