Strona główna BIESZCZADY Pumba i Pusianek. Młode żubrzątka z Mucznego dostały imiona

Pumba i Pusianek. Młode żubrzątka z Mucznego dostały imiona

0
Żubrzątka z Mucznego, fot. RDLP Krosno, Ewelina Baran
Reklama

Pumba i Pusianek to imiona żubrzyków, które w tym roku urodziły się w zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem. Wybrano je spośród ponad 2000 propozycji nadesłanych na konkurs organizowany przez leśników z Nadleśnictwa Stuposiany.

– To było nie lada wyzwanie dla nas, bo liczba zgłoszeń przeszła wszelkie oczekiwania – mówi Kaja Hrabal z Nadleśnictwa Stuposiany. –  Po długich debatach i sprawdzeniu oryginalności imion, wybrano dwa: Pumba i Pusianek. Imię Pumba to propozycja nadesłana przez panią Weronikę, zaś Pusianek, to imię zaproponowane przez pana Grzegorza. Zaznaczam, że imiona te powtarzały się w nadesłanych zgłoszeniach, ale jako pierwsze przesłali je właśnie pani Weronika i pan Grzegorz. Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne zainteresowanie i czynny udział w naszym konkursie, natomiast zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Reklama

Nagrody zostaną przesłane pocztą. Warunkiem udziału w konkursie było zaproponowanie imion „męskich”, rozpoczynających się od liter „Pu”, tak w księdze rodowodowej żubrów przyjęto ewidencję osobników linii białowiesko-kaukaskiej urodzonych w hodowlach zamkniętych, a żubry z tej linii żyją właśnie w Bieszczadach.

W zagrodzie żyje obecnie 10 żubrów, w tym trzy tegoroczne, natomiast ich liczebność w stanie dzikim w Bieszczadach przekracza 700 osobników.

źr. RDLP Krosno

Reklama
Poprzedni artykułTragedia w Dachnowie. W zgliszczach budynku znaleziono zwłoki
Następny artykułZdewastowane nagrobki na cmentarzu komunalnym w Sobowie w Tarnobrzegu [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj