Strona główna WIADOMOŚCI Psy zwęszyły skrytki z przemytem

Psy zwęszyły skrytki z przemytem

0
Reklama

Blisko 1,4 tys. paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej.

W wykryciu skrytek z papierosami pomogły im służbowe psy Jake i Kato.

Reklama

Jake towarzyszył funkcjonariuszom podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Springer spaniel angielski  specjalizujący się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych zainteresował się szczególnie podłogą pojazdu. Jak sprawdzili funkcjonariusze, to miejsce zostało wykorzystane do ukrycia nielegalnego towaru. Znajdowało się w nim tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy, który na poczet grożącej kary grzywny wpłacił 13 tys. złotych.

Na skrytkę w komorze silnika naprowadził z kolei funkcjonariuszy owczarek niemiecki Kato, podczas kontroli samochodu osobowego. W przerobionym silniku znajdowało się prawie 400 paczek papierosów. Kierujący pojazdem ob. Ukrainy został ukarany mandatem karnym w wysokości 7,5 tys. złotych.

Nielegalny towar został zatrzymany do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

W  strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pracuje 24 psy, które specjalizują się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, narkotyków, waluty oraz gatunków zagrożonych wyginięciem.

Reklama
Poprzedni artykułAdam Kszczot oficjalnym ambasadorem Hotelu Arłamów
Następny artykułKolejna kolizja na drodze. Znów przez nadmierną prędkość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!