Strona główna PRZEMYŚL Psy zwęszyły skrytki z papierosową kontrabandą 

Psy zwęszyły skrytki z papierosową kontrabandą 

0
Reklama

Blisko 900 paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce.

W wykryciu skrytek z papierosami pomogły im służbowe psy i skaner.

Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy.
W licznych skrytkach pojazdu znaleźli prawie 900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
W wykryciu papierosów ukrytych m.in. w zbiorniku paliwa i progach pojazdu pomogły służbowe psy specjalizujące się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych: Cedra, Luna i Bora oraz urządzenie RTG.


Nielegalny towar oraz przerobiony do przemytu samochód zostały zabezpieczone do dalszego postępowania. Sprawę prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.
Kierująca pojazdem 20 – letnia obywatelka Ukrainy wpłaciła 1,1 tys. złotych na poczet grożącej kary grzywny.

W  strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pracuje 24 psy, które specjalizują się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, narkotyków, waluty oraz gatunków zagrożonych wyginięciem.
Psy pracujące z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej są dużym wsparciem nie tylko podczas kontroli na terenie przejść granicznych. Psi węch jest nieoceniony także podczas kontroli przesyłek, bagaży a także przeszukań prowadzonych np. na bazarach czy posesjach.

Poprzedni artykułLinia kolejowa Rzeszów-Medyka z unijnym dofinansowaniem
Następny artykułPowstanie kolejny most na Sanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!