Strona główna WIADOMOŚCI Przypominali przepisy bezpieczeństwa narciarzom na stoku w Chyrowej

Przypominali przepisy bezpieczeństwa narciarzom na stoku w Chyrowej

0
Reklama

Policjanci spotkali się z miłośnikami białego szaleństwa na stoku w Chyrowej. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, funkcjonariusze promowali dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Ponadto zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Śnieżny dekalog”.

Promocja odpowiedzialnych zachowań oraz eliminowanie zagrożeń wynikających z niestosowania się do przepisów korzystania z narciarskich tras zjazdowych, to priorytety kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Reklama

Podczas trwających ferii, dukielscy policjanci – sierż. szt. Michał Guzik oraz st. sierż. Radosław Wróbel, spotykają się z miłośnikami śnieżnych sportów w Chyrowej. Funkcjonariusze przypominają m.in. o zasadach bezpiecznego korzystania ze stoku, obowiązku używania kasków ochronnych oraz o zakazie jazdy na nartach pod wpływem alkoholu.

Ponadto, policyjni narciarze dyscyplinują osoby, które podczas szusowania, lekceważą przepisy prawa i zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zachęcają także do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Śnieżny dekalog”, którego celem jest podniesienie świadomości młodych miłośników białego szaleństwa, w zakresie zagrożeń wynikających z narciarskiej brawury i ignorancji zasad korzystania ze stoków narciarskich.

Reklama
Poprzedni artykuł51-latek ukradł rower. Odpowie przed sądem
Następny artykułRatownicy GOPR i strażnicy graniczni wspólnie ćwiczyli w Bieszczadach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!