Strona główna WIADOMOŚCI Przemyśl: Uderzył żonę młotkiem w głowę. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie

Przemyśl: Uderzył żonę młotkiem w głowę. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie

0
Reklama

Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 62-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej żony. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

W niedziele przed południem dyżurny przemyskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w jednym z przemyskich mieszkań, kobieta została uderzona młotkiem w głowę. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy w mieszkaniu zastali nieprzytomną kobietę leżącą na podłodze w kałuży krwi. Karetka pogotowia przetransportowała 56-letnią mieszkankę Przemyśla do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że pod tym adresem kobieta mieszkała razem z mężem i synem.

Reklama

Na miejscu pracował policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Przesłuchali także osoby, które mogły mieć jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia. Zatrzymano mężczyznę, który przebywał wówczas w domu. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 62-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa 56-letniej kobiety. 

Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratura oraz śledczych zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa 62-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu mające na celu zweryfikowanie między innymi motywu działania sprawcy. 

źr. KMP Przemyśl

Reklama
Poprzedni artykułLeżajsk: 36. Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego
Następny artykułRzeszów: Dyżur Działu Rozwoju NSZZ "Solidarność"