Strona główna WIADOMOŚCI Protest medyków. Powołano nowego wiceministra zdrowia

Protest medyków. Powołano nowego wiceministra zdrowia

0
Reklama

Medycy protestują. Żądają podwyżek, jednak ministerstwo zdrowia uważa, że postulaty głoszone przez Komitet Strajkowy są mało realne do spełnienia. Postulaty Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia obejmują: natychmiastową zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego oraz wprowadzenie norm zatrudnienia uzależnionych od liczby pacjentów.

Resort zdrowia chcąc kontynuować rozmowy z protestującymi powołał wczoraj nowego wiceministra zdrowia. Piotr Bromber, były szef lubuskiego NFZ ma być odpowiedzialny za dialog z komitetem.

Reklama

Powołaliśmy nowego wiceministra, który ma zająć się tymi sprawami, które teraz są z naszego punktu widzenia najbardziej palące. Mówię tutaj o dialogu społecznym, ale tez o rozwoju kadr – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Polsat News poinformował, że „Adam Niedzielski zaprosił protestujących medyków do kolejnego spotkania na wtorek, aby „skoncentrować się na tym co jest możliwe” do wprowadzenia. Związki odpowiedziały, że żądają udziału w rozmowach premiera”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!