Strona główna WIADOMOŚCI Powstają punkty recepcyjne dla uchodźców przy granicy

Powstają punkty recepcyjne dla uchodźców przy granicy

0
Reklama

W ciągu najbliższych paru godzin w województwie lubelskim i w województwie podkarpackim, przy polsko-ukraińskiej granicy, powstaną punkty recepcyjne – poinformował wiceszef MSWiA. Wojewodowie, jak dodał, przygotowują je od wczesnych godzin decyzją ministra Mariusza Kamińskiego- poinformował Paweł Szefernaker wiceminister MSWiA.

Wojewodowie wraz ze Sztabami Zarządzania Kryzysowego przygotowują się na napływ imigrantów z Ukrainy, którzy uciekają z kraju w obliczu wojny.

Reklama

Szefernaker powiedział, że

w pierwszym etapie powstanie osiem takich punktów. Zapewnione w nich będzie wyżywienie, pomoc medyczna i informacje dla uchodźców.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun poinformował, że miasto jest gotowe na przyjęcie uchodźców:

Miasto Przemyśl udzieli wszelkiego wsparcia osobom, które ze względu na działania wojenne będą chciały opuścić swój kraj. Jesteśmy przygotowani i przygotowujemy się jeszcze bardziej na udzielenie pomocy każdemu kto tej pomocy będzie potrzebował. Pozostajemy w kontakcie z władzami państwowymi. Powołujemy sztab decyzyjny do szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuacje. Jeżeli będzie taka potrzeba, apeluję do wszystkich mieszkańców naszego miasta o włączenie się do pomocy naszym sąsiadom, współpracę ze służbami, ale nade wszystko zachowanie spokoju. Pokażmy w tej chwili jedność i współpracę, takiej jakbyśmy sami oczekiwali będąc w potrzebie!

Reklama
Poprzedni artykułWojna przy granicy. Mamy się czego bać?
Następny artykułPożar drewnianego domu na osiedlu Budziwój w Rzeszowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj