Strona główna RZESZÓW Porodówka w szpitalu na Szopena nieczynna

Porodówka w szpitalu na Szopena nieczynna

0
Reklama

Do przyszłego roku wstrzymane zostały porody w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. Zamknięta porodówka na Szopena to wynik prac remontowych, jakie prowadzone są w placówce.

Dotychczas warunki w szpitalu nie były zbyt komfortowe dla położnic. Sale porodowe były kilkuosobowe, sale poporodowe nie posiadały łazienek, wygląd odbiegał od współczesnych norm. Mimo jednych z gorszych warunków, rocznie na świat na Szopena przychodziło ok. 1500 dzieci. Większość porodów odbywała się przez cesarskie cięcie.

Reklama

To pierwszy od ponad 30 lat remont oddziału. Powstaną specjalna sala do cięć cesarskich, sale porodowe i specjalna do porodów rodzinnych. Szpital po remoncie będzie oferował pacjentkom możliwość skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego do porodu. W tej chwili znieczulenie oferuje tylko jeden szpital w regionie, PRO Familia.

Ponowne otwarcie oddziału planowane jest na maj przyszłego roku. Do września 2023 r. prace remontowe potrwają jeszcze na oddziale patologii ciąży.

Cały remont pochłonie łącznie 18 mln złotych. Remont finansowany jest ze środków wojewódzkich nadzorowanych przez Urząd Marszałkowski.

Reklama
Poprzedni artykułNa Podkarpaciu powstanie jedna z największych w kraju farm fotowoltaicznych
Następny artykułOrtyl: potrzebna jest europejska pomoc dla ukraińskich firm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!