Strona główna TARNOBRZEG Poprosiła znajomego o zrobienie zakupów. Została oszukana

Poprosiła znajomego o zrobienie zakupów. Została oszukana

0
Reklama

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Tarnobrzega, który podejrzany jest o kradzież karty bankomatowej oraz przywłaszczenie z rachunku środków pieniężnych. Jego łupem padło 1 100 złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstw do których się przyznał. Za popełnione czyny, sprawca będzie odpowiadał przed sądem.

W środę do dyżurnego jednostki Policji, zgłosiła się 25-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która zgłosiła przywłaszczenie jej karty bankomatowej. Pokrzywdzona twierdziła, że sprawcą jest jej znajomy, którego poprosiła o zrobienie zakupów, gdyż była przeziębiona i nie mogła wyjść z domu.

Reklama

25-latka podała mężczyźnie pin i swoją kartę bankową. Po pewnym czasie znajomy wrócił z zakupami i lekarstwami, oddając jej kartę bankomatową.

Następnego dnia, właścicielka karty zorientowała się, że w pozostawionym miejscu karty już nie ma, a z konta zniknęło 1 100 złotych. Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Mężczyzna został przesłuchany, a śledczy przedstawili mu łącznie 4 zarzuty, które dotyczyły popełnienia przestępstwa-dokonania kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy poprzez użycie karty oraz przywłaszczenia z rachunku środków pieniężnych.

Mężczyzna będzie odpowiadała przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym – kto kradnie z włamaniem podlega karze wolności od roku do lat 10.

Pamiętajmy:

Utrata karty kredytowej nie należy do rzadkości. Podejrzewasz, że padłeś ofiarą złodzieja? Natychmiast reaguj, aby nie stracić pieniędzy z konta. Powiadom bank i zastrzeż kartę.

Jeśli nie masz numeru infolinii banku:

  • znajdź numer na stronie internetowej banku;
  • skorzystaj z całodobowej, ogólnej infolinii +48 828 828 828 (uruchomionej przez Związek Banków Polskich), dzięki której uzyskasz połączenie telefoniczne z twoim bankiem.
Reklama
Poprzedni artykułGdzie pilnie do lekarza w czasie świąt? [lista]
Następny artykułNietrzeźwa 36-latka potrącona przez samochód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!