Strona główna KROSNO Ponad 2,5 promila u rowerzysty, doszło do kolizji

Ponad 2,5 promila u rowerzysty, doszło do kolizji

0
Reklama

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobną przyczyną kolizji drogowej samochodu osobowego i rowerzysty w Krośnie. 29-letni cyklista miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 23.30, na ul. Krakowskiej w Krośnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni rowerzysta, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do kolizji z fiatem.

Reklama

W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości uczestników wykazało, że 29-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, wysokie kary nie dotyczą tylko pijanych kierujących pojazdami mechanicznymi, ale również rowerzystów. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Reklama
Poprzedni artykułWybrał się z psami na spacer i zaginął
Następny artykułRobił zwroty pieniędzy z paragonów, których nie wzięli klienci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!