Strona główna JAROSŁAW Pomogli przemarzniętemu 74-latkowi, który stracił orientację

Pomogli przemarzniętemu 74-latkowi, który stracił orientację

0
Reklama

Dwoje policjantów, będąc poza służbą, pomogło zdezorientowanemu seniorowi. 74-latek, przed północą szedł drogą w Maleniskach, był zmarznięty, na nogach miał pantofle. Zauważyło go małżeństwo – policjantka, która na co dzień służy w jarosławskiej komendzie i policjant z jednostki w Łańcucie. Zareagowali natychmiast. W tym samym czasie oficer dyżurny został powiadomiony przez rodzinę seniora o jego zaginięciu.

Prywatnie małżeństwo – zawodowo policjanci. Funkcjonariuszka pracuje w jarosławskiej komendzie w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą, policjant jest dzielnicowym w łańcuckiej jednostce. Wczoraj, będąc poza służbą, wracali przed północą do domu. Przejeżdżając przez Maleniska zauważyli idącego drogą starszego mężczyznę. Z uwagi na późną porę i trudne warunki atmosferyczne, zatrzymali się i zapytali czy nie potrzebuje pomocy.

Reklama

Mężczyzna był zdezorientowany, nie potrafił powiedzieć jak się nazywa i nie wiedział gdzie mieszka. Na nogach miał jedynie pantofle. Policjanci zaopiekowali się seniorem, pomogli mu wsiąść do samochodu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Tam okazało się, że córka mężczyzny powiadomiła o jego zaginięciu. 74-letni mieszkaniec Jarosławia około 1,5 godz. wcześniej oddalił się z miejsca zamieszkania. Miał problemy z pamięcią i wymagał stałej opieki.

Senior cały i zdrowy został przekazy pod opiekę rodziny.

Dobrą praktyką w przypadku osób starszych, mogących mieć problemy z pamięcią jest zrobienie naszywek lub umieszczenie w kieszeniach odzieży karteczek z adresem lub numerami telefonu opiekuna. Można też zaopatrzyć seniora w bransoletkę z niezbędnymi danymi. W razie zaginięcia umożliwi to szybkie odnalezienie i bezpieczny powrót do domu.

Reklama
Poprzedni artykułOszukują na Covid-19. Dzwonią i mówią, że zachorował bliski
Następny artykułIMGW ostrzega: Zawieje i zamiecie śnieżne na południu województwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!