Strona główna POLSKA I ŚWIAT Polska przyjmuje coraz więcej uchodźców

Polska przyjmuje coraz więcej uchodźców

0
Reklama

Minister Czaputowicz wygadał się na temat imigrantów. Jak się okazuje przyjmujemy także uchodźców i to z Bliskiego Wschodu. 

 
Ostatnia wypowiedz Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza zdziwiła wielu, nawet tych, którzy uważali, że PiS dotrzyma słowa w sprawie imigrantów. Minister udzielił wywiadu dla jednej z francuskich gazet, w którym stwierdził, że Polska przyjęła 2700 imigrantów przekazanych przez państwa Europy Zachodniej. MSZ twierdzi jednak, że było ich 3700.
Polska przyjęła także uchodźców i to nie tylko z Ukrainy. Jak podają oficjalne dane Urzędu ds. Cudzoziemców w 2017 roku udzieliliśmy statusu uchodźcy aż 150 osobom, w tym 14 Czeczenom, 13 Irańczykom, 17 Syryjczykom czy 56 Ukraińcom. Rok wcześniej dane Urzędu ukazują tylko 108 wydanych kart uchodźcy.
Azylu udzielamy również imigrantom, od początku 2018 roku przyjęliśmy na pobyt czasowy 3009 imigrantów.  Wśród przyjezdnych do Polski są obywatele Tunezji, Maroka, Afganistanu, Egiptu ,Turcji, a nawet Bangladeszu. W ciągu 4 miesięcy, aż 163 z nich dostało zezwolenie na pobyt stały.

Reklama
Poprzedni artykułPiloci LOTu planują strajk, czy dojdzie do paraliżu w czasie majówki?
Następny artykułPrzemyśl: Początek procesu byłego Marszałka Województwa