Strona główna ŁAŃCUT Policyjny miś w Szkole w Krzemienicy

Policyjny miś w Szkole w Krzemienicy

0
Źr. KPP Łańcut
Reklama

W środę, w Zespole Szkół w Krzemienicy zorganizowano wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Atrakcje dla dzieci przygotowali policjanci z Łańcuta oraz z Rzeszowa, którzy wspólnie zadbali o to, aby na twarzach najmłodszych zagościł uśmiech. Jednocześnie funkcjonariusze prowadzili działania profilaktyczne dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci przez cały rok szkolny oraz w wakacje, prowadzą działania edukacyjno-profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Ich głównym celem jest edukowanie i kształtowanie bezpiecznych zachowań przez najmłodszych w codziennych sytuacjach życiowych. Spotkania z funkcjonariuszami to nie tylko okazja do rozmów o bezpieczeństwie. To również miła odskocznia od codziennych obowiązków oraz możliwość przyjrzenia się z bliska różnorodnej, policyjnej służbie.

Wczoraj, taką możliwość mieli uczniowie z Zespołu Szkół w Krzemienicy. Na zaproszenie dyrekcji, z okazji obchodzonego Dnia Dziecka, placówkę odwiedzili policjanci z łańcuckiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Funkcjonariusze przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Przy policyjnym stoisku każdy mógł przyjrzeć się z bliska policyjnemu umundurowaniu i wyposażeniu oraz usiąść w policyjnym radiowozie i na motocyklu oraz wejść na pokład policyjnej motorówki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły konie z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policyjny pies służbowy, który pod okiem swojego przewodnika dał popis niezwykłych umiejętności. Zwierzęta pełniące służbę w policyjnych szeregach były dla najmłodszych uczestników spotkania dużą atrakcją i dostarczyły wielu emocji.

Uczniów odwiedził również miś „Popo” – maskotka podkarpackiej Policji. Jego obecność wywołała na twarzach dzieci uśmiechy i dostarczyła wiele radości. Uczniowie przybijali „piątkę” z policyjnym misiem i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Funkcjonariusze rozdawali również materiały profilaktyczne dotyczące zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Dla każdego nie zabrakło także słodkiej niespodzianki.

Poprzedni artykułZasłabł na trasie marszu. Z pomocą ruszyli policjanci
Następny artykułXXI Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!