Strona główna STALOWA WOLA Policjanci uratowali rannego bociana

Policjanci uratowali rannego bociana

0

Policjanci w czasie służby pomagają nie tylko ludziom. Funkcjonariusze z Zaklikowa, dzięki zgłoszeniu, znaleźli rannego bociana. Ptak został przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

W miniony piątek, około godz. 8.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli otrzymał informację o rannym bocianie w okolicach drogi w miejscowości Zdziechowice. Na miejsce udali sie policjanci z posterunku w Zaklikowie. W trakcie sprawdzania terenu, ujawnili na jednym z pól uprawnych rannego bociana. Ptak próbował poderwać się do lotu, jednak nie był w stanie.

Ponieważ bocian miał ślady krwi na skrzydle, policjanci złapali rannego ptaka, by ten nie zrobił sobie większej krzywdy. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, który zabrał rannego bociana. Funkcjonariusze ustalają, czy okaleczenie to skutek potracenia przez pojazd, czy inne działanie.

Pamiętajmy – zwierzęta, tak jak ludzie, odczuwają ból i lęk. Godne i humanitarne traktowanie zwierząt, to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale także miara naszego człowieczeństwa.

Poprzedni artykułTrzeźwy weekend. Wiemy, ilu kierowców wsiadło za kółko po alkoholu
Następny artykułTragiczny pożar w Lubaczowie. Jedna osoba nie żyje, dwie poszkodowane
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj