Strona główna NISKO Policjanci odzyskali skradzioną strażakom pilarkę. Zatrzymano winnych

Policjanci odzyskali skradzioną strażakom pilarkę. Zatrzymano winnych

0
Reklama

Policjanci z Niska namierzyli osoby odpowiedzialne za kradzież pilarki, należącej do wyposażenia OSP Rudnik nad Sanem. Sprzęt skradziono podczas akcji gaśniczej.

Strażacy otrzymali dwie nowe pilarki od posłów.

Reklama

W miniony wtorek, strażacy z OSP Rudnik nad Sanem, gasili pożar warsztatu samochodowego. W trakcie akcji gaśniczej, z wozu strażaków została skradziona piła spalinowa. Informacja o kradzieży była na tyle bulwersująca, że szybko dowiedzieli się o niej okoliczni mieszkańcy.

Dzięki zdjęciom zrobionym w trakcie akcji gaśniczej płonącego warsztatu samochodowego, udało się zidentyfikować sprawcę kradzieży.

Policjanci ustalili, że osoba na zdjęciu, to 16-latek, który ukradł piłę. W ciągu niespełna dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali nastolatka i dwie osoby, które uczestniczyły w jej zbyciu. Jak się okazało piłę spalinową należącą do strażaków ochotników, ukradł 16-latek z Koziarni. Wspólnie z 19-letnim kolegą przyszli na miejsce pożaru, postali chwilę, a potem zamierzali odjechać rowerami. Jednak przed odjazdem, 16-latek podszedł do wozu strażaków, ukradł piłę i razem ze znajomym odjechali z miejsca.

Następnie skontaktowali się z  mieszkańcem Glinianki i zaproponowali mu sprzedaż piły. Mężczyzna przyjechał pod kościół i zapłacił za piłę 300 zł. Uzyskane w ten sposób pieniądze młodzi mężczyźni przeznaczyli na alkohol.

16-latek był pewny, że kradzież ujdzie mu na sucho ponieważ w rejonie, w którym doszło do pożaru, nie było kamer. Był bardzo zdziwiony, kiedy w czwartek, pod jego dom przyjechali policjanci. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 1,5 pomila.

Niżańscy policjanci zatrzymali nastolatka, jego 19-letniego kolegę i pasera z Glinianki.

Piła należąca do strażaków została odzyskana. 

Reklama
Poprzedni artykułDruhowie z OSP Rudnik n. Sanem otrzymali nowe pilarki
Następny artykułOszukał i okradł kobietę pod pretekstem pomocy w wyniesieniu śmieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!