Strona główna LUBACZÓW Policja zatrzymała dwóch kierowców. Mieli sądowy zakaz kierowania

Policja zatrzymała dwóch kierowców. Mieli sądowy zakaz kierowania

0
Reklama

Lubaczowska drogówka zatrzymała wczoraj dwóch mężczyzn, którzy pomimo sądowego zakazu kierowali pojazdami. Jeden z kierowców miał dodatkowo ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za tego typu popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 10 w miejscowości Ruda Różaniecka, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol więc funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 35-letni mieszkaniec gminy Narol miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

Natomiast o godzinie 12:30 w Lubaczowie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w systemie okazało się, że 65-letni mieszkaniec gminy Narol także posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Obaj mężczyźni muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby które nie stosują się do orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów, popełniają przestępstwo za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 35-latek będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!