Strona główna RZESZÓW Policja zapowiada wzmożone kontrole. Sprawdzą czy mamy maseczki

Policja zapowiada wzmożone kontrole. Sprawdzą czy mamy maseczki

0
Reklama

W związku z rosnącą liczbą zakażeń covid-19, rzeszowscy policjanci zwiększą liczbę kontroli w galeriach, placówkach handlowych oraz środkach transportu publicznego. Przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych oraz w komunikacji publicznej. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialność, które służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

Mimo zniesienia części ograniczeń, związanych z zagrożeniem epidemicznym, obowiązek zakrywania ust i nosa nadal dotyczy obszarów zamkniętych m. in. sklepów, galerii handlowych oraz środków komunikacji publicznej. Jednak wiele osób świadomie nie zakłada maseczek. Ponieważ liczba zakażeń wzrasta, policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole galerii handlowych, urzędów oraz środków komunikacji publicznej.

Reklama

Przypominamy, że niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł. Również osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.

Reklama
Poprzedni artykuł19-latek stracił panowanie nad autem. Dachował i spadł do rzeki
Następny artykułPodkarpaccy terytorialsi mają od wczoraj nowego dowódcę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj