Strona główna RZESZÓW Policja prowadzi akcję "Bezpieczeństwo na DK 19"

Policja prowadzi akcję "Bezpieczeństwo na DK 19"

0
Reklama

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dziś wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na jednej z głównych dróg Podkarpacia. Funkcjonariusze z jednostek, przez teren których przebiega krajowa „dziewiętnastka”, będą podejmować zdecydowanie działania wobec osób popełniających wykroczenia w ruchu drogowym.


Od rana policjanci ruchu drogowego z komend w Krośnie, Brzozowie, Strzyżowie, Rzeszowie i Nisku prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”.
Funkcjonariusze podejmują zdecydowane działania wobec osób przekraczających dopuszczalną prędkość i jeżdżących niebezpiecznie. Zdecydowanie reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych i przez kierujących wobec pieszych. Szczególną uwagę zwracają też na te wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, w szczególności nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.
Policjanci sprawdzają także stan trzeźwości kierujący oraz to, czy kierujący i ich pasażerowie przestrzegają obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.
W działaniach funkcjonariusze wykorzystują urządzenia służące do pomiaru prędkości – ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory. Na niektórych odcinkach pomiar prędkości może odbywać się kaskadowo – kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.
Działania potrwają do godziny 22.
źr. KWP 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Schron "Marysieńka" zaprasza do zwiedzania
Następny artykułWybory 2018: Kto startuje do sejmiku wojewódzkiego? [okręg 1]