Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpacka SG i KAS ujawniły nielegalne leki na potencję o wartości 5...

Podkarpacka SG i KAS ujawniły nielegalne leki na potencję o wartości 5 mln złotych

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku oraz podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili nielegalny transport leków. W zatrzymanym do kontroli samochodzie ciężarowym wykryli 510 tys. tabletek na potencję.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku oraz KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu prowadzili wspólne kontrole na jednej z dróg w powiecie krośnieńskim (woj. podkarpackie).

Celem wspólnych działań była walka z nielegalną migracją oraz przeciwdziałanie nielegalnemu przewozowi towarów.

Reklama

Mundurowi wytypowali do kontroli jedną z ciężarówek. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziła niewiedza kierowcy o rodzaju przewożonego towaru.

Jak się okazało, zatrzymany transport zawierał kilka rodzajów tabletek na potencję. Na półtonowej palecie znajdowało się ponad 5 tys. opakowań ( 510 tys. sztuk tabletek), o rynkowej wartości 5 mln złotych. 

Konsultując się z Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym w Rzeszowie, funkcjonariusze KAS ustalili, że przewożone farmaceutyki nie zostały zarejestrowane do obrotu na terytorium Polski.

Trwają dalsze czynności prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

Obrót lekami i substancjami farmaceutycznymi bez wymaganych zezwoleń jest zakazany. Osobom wprowadzającym do obrotu produkty lecznicze bez pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Stosowanie nielegalnych produktów leczniczych może być szkodliwe dla zdrowia. Leki sprowadzane nielegalnie, z naruszeniem ustawy Prawo farmaceutyczne, często są przechowywane i transportowane w nieodpowiednich warunkach.  Ponadto ich skład i działanie nie zostały zbadane.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek na autostradzie
Następny artykuł181 mln zł dla Podkarpacia na rozwój dróg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!