Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpacka KAS podsumowała drugi rok działalności

Podkarpacka KAS podsumowała drugi rok działalności

0
Reklama

28 lutego br. w Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której podsumowane zostały działania Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim w 2018 r.


Poruszono m.in. aspekty dotyczące realizacji wpływów budżetowych, działań uszczelniających system podatkowy, zrealizowanych inwestycji,  wzmocnienia kadrowego, obsługi ruchu granicznego i zwalczania przestępczości transgranicznej oraz kluczowych zadań planowanych do realizacji w bieżącym roku.
Wzrost wpływów budżetowych i zmniejszenie liczby kontroli to efekt  optymalnego  wykorzystania zasobów kadrowych, a także organizacyjnych i finansowych.  Nasz potencjał kadrowy stale się wzmacnia, zarówno na płaszczyźnie szkoleniowej, jak również poprzez zatrudnienie zarówno w strukturach cywilnych, jak i w ramach Służby Celno- Skarbowej– podkreślił Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkom. Grzegorz Skowronek.
Szczegółowe dane w zakresie wykonania dochodów budżetowych oraz działań uszczelniających system podatkowy omówił Z-ca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Piotr Bauman.
Z kolei Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-  Skarbowego w Przemyślu mł. insp. Andrzej Pasternak przedstawił wyniki w zakresie obsługi ruchu granicznego oraz zwalczania przestępczości transgranicznej.
Jednym z kluczowych działań wspierających  podatników w 2019 r. jest pomoc w sprawnym rozliczeniu zeznania podatkowego dzięki nowo wdrożonej usłudze Twój e- PIT.  Rozwiązanie, które plasuje KAS w czołówce krajów europejskich zaprezentowała Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krośnie Ludmiła Łętkowska- Rozmus.
W planach na bieżący rok Dyrektor podkreślił m.in. zaangażowanie Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie w budowie systemu  Cyfrowa Granica, który realizowany jest w ramach Programu Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC). Projekt ma znacząco udoskonalić metody obsługi osób, pojazdów i towarów w obrębie drogowych i kolejowych przejść granicznych oraz poszerzyć  możliwości wsparcia obsługi o nowe rodzaje ruchu, tj. graniczny ruch lotniczy, morski ruch promowy, morski ruch kontenerowy i morski ruch towarowy.
Dyrektor omówił także działania wspierające środowisko biznesowe w zakresie formalności celnych, jakie będą obowiązywać po 29 marca 2019 r. tj. po wyjściu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z UE.
źr. KAS
 
 
 
 

Reklama
Poprzedni artykułDębica: Policja pomogła kobiecie, którą zatrzymała
Następny artykułRzeszów: Pikniki MON "20 lat Polska w NATO"