Strona główna MIELEC Podczas prac wykopano pocisk artyleryjski

Podczas prac wykopano pocisk artyleryjski

0
Reklama

Operator koparki, podczas prac ziemnych przy jednej z firm na terenie lotniska w Mielcu, przy ul. Cop-u, wykopał niewybuch. O znalezisku powiadomił dyżurnego mieleckiej komendy. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj po godz. 14, oficer dyżurny mieleckiej jednostki przyjął zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu podczas prac ziemnych przy ul. Cop-u w Mielcu, w rejonie jednej z firm zlokalizowanych na terenie lotniska. Operator koparki, w trakcie prowadzonych prac ziemnych zauważył, że podczas wykopywania ziemi zahaczył o przedmiot przypominający niewybuch. Przerwał pracę i o znalezisku powiadomił policję.

Reklama

Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z mieleckiej komendy. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to głowica pocisku rakietowego-artyleryjskiego, kal. 152 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów, którzy po przybyciu na miejsce sprawdzili teren wokół znaleziska, do głębokości 50 cm. W trakcie sprawdzania ujawnili jeszcze 2 granaty moździeżowe kal. 81 mm. Patrol minersko-saperski podjął niebezpieczne przedmioty, które zostaną zdetonowane.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.

Poprzedni artykułGroźne zdarzenie na drodze. 5-letnie dziecko w szpitalu [foto]
Następny artykułZ Podwórka na Stadion. Ruszają ogólnopolskie finały

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!