Strona główna PRZEMYŚL PKP Intercity otwiera oferty w przetargu na modernizację stacji postojowej w Przemyślu

PKP Intercity otwiera oferty w przetargu na modernizację stacji postojowej w Przemyślu

0
źr. PKP Intercity
Reklama

PKP Intercity otworzyło oferty po ogłoszonym w połowie roku przetargu na przebudowę stacji postojowej Przemyśl Bakończyce oraz budowę ekologicznej myjni całorocznej. W etapie wyboru wykonawcy inwestycji bierze udział 8 podmiotów z czego 2 są to konsorcja kilku firm. PKP Intercity zabezpieczyło na tę inwestycję 383 mln zł brutto.

12 czerwca 2023 roku PKP Intercity ogłosiło postępowanie na zamówienie publiczne na wybór wykonawcy robót budowlanych związanych z modernizacją stacji postojowej Przemyśl Bakończyce. 5 grudnia spółka otworzyła oferty w przetargu, w którym swój udział zgłosiło aż 8 podmiotów z czego 2 z nich to konsorcja kilku firm. Przetarg prowadzony był w trybie nieograniczonym. W dalszym etapie postępowania trwa analiza przedstawionych ofert.

Reklama

Inwestycja w Przemyślu to największa inwestycja infrastrukturalna przewoźnika i  jedna z 7 nowoczesny myjni, które planuje wybudować PKP Intercity. Do tej pory w ramach strategii inwestycyjnej uwzględniającej także rozwój infrastrukturalny PKP Intercity uruchomiło w ubiegłym roku na stacji postojowej Warszawa Grochów pierwszą myjnię całoroczną. Kolejne to uruchomiona w październiku br. myjnia sezonowa w Krakowie powstała w zaledwie 7 miesięcy oraz myjnia we Wrocławiu, która wkrótce zostanie uruchomiona.

Rozbudowana stacja postojowa w Przemyślu umożliwi przede wszystkim rozwój regionu m.in. poprzez zwiększenie zatrudnienia nawet do 150 osób. Ponadto modernizacja ta będzie miała także wpływ na dostęp do zwiększonej siatki połączeń. Budowa własnych myjni pozwala PKP Intercity na stałe podnoszenie standardu oraz optymalizację procesów utrzymania taboru – powiedział Krzysztof Świerczek, członek zarządu PKP Intercity.

Inwestycja w Przemyślu to rozbudowany projekt uwzględniający budowę całorocznej myjni automatycznej oraz przebudowę stacji postojowej Przemyśl Bakończyce. Nowa, ekologiczna myjnia podniesie przede wszystkim standard utrzymania taboru oraz zminimalizuje oddziaływanie na środowisko naturalne. Dzięki przebudowie zoptymalizowany zostanie czas obsługi pojazdów, poprawiona zostanie gospodarka wodna obiektu oraz możliwe będzie kompleksowe mycie taboru, podgrzewanie składów, a przede wszystkim usprawnienie pracy całej stacji Przemyśl Główny i dostosowanie do obsługi już posiadanych przez spółkę pojazdów, jak i nowoczesnego taboru, planowanego do zakupu. Działania obejmą także przebudowę stacji postojowej Przemyśl Bakończyce. Po przebudowie stacja będzie umożliwiała realizację lepszej oferty przewozowej oraz pozwoli na znaczącą poprawę warunków i komfortu pracy na stacji, dzięki  powstaniu zaplecza administracyjnego. Rozbudowa układu torowego pozwoli obsłużyć większą liczbę składów i podniesie efektywność przygotowania pociągów do trasy.

Reklama
Poprzedni artykułMarsz Orląt upamiętni 105. rocznicę bitwy pod Niżankowicacmi
Następny artykułZnów będzie ślisko na drogach. Jest ostrzeżenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!