Strona główna JAROSŁAW Pijany wracał z wesela pieszo obwodnicą. Nie miał odblasków

Pijany wracał z wesela pieszo obwodnicą. Nie miał odblasków

0
Reklama

31-letni pieszy z blisko 2 promilami alkoholu w organizmie szedł obwodnicą Jarosławia, bez elementów odblaskowych. Poruszał się drogą krajową nr 77 w kierunku Przemyśla. Policjantom powiedział, że wracał z wesela i nie wiedział, że nie może poruszać się pieszo po tej drodze. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

O dużym szczęściu może mówić 31-letni pieszy, który w sobotę przed godz. 2, został zabrany przez policjantów z obwodnicy Jarosławia. Zgłoszenie o nietrzeźwym pieszym funkcjonariusze otrzymali od przypadkowego kierowcy, który jechał tą trasą. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który poruszał się drogą krajową nr 77 w kierunku Przemyśla. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych i był bardzo słabo widoczny. Stwarzał realne zagrożenie przede wszystkim dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

Okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Radymno, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak podał stróżom prawa, wraca z wesela do domu i nie wiedział, że nie może poruszać się pieszo tą drogą.
Ze względu na stan nietrzeźwości oraz zagrożenie jakie stwarzał w ruchu drogowym, policjanci zawieźli go do miejsca zamieszkania. 31-latek nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Pamiętajmy!

Pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek umieścić w sposób widoczny dla kierujących element odblaskowy, wyróżniający go na drodze. Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie element odblaskowy, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Pozwala to kierowcom na bezpieczne ominięcie pieszego i uniknięcie potrącenia.  
 

Reklama
Poprzedni artykułRusza sezon grzewczy. Strażacy apelują
Następny artykułZmiana przebiegu szlaków na Połoninie Wetlińskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!