Strona główna MIELEC Pijany wezwał służby do wypadku, którego nie było

Pijany wezwał służby do wypadku, którego nie było

0
Reklama

Numer alarmowy 112 jest jednolitym ogólnoeuropejskim bezpłatnym numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Na terenie każdego województwa funkcjonują Centra Powiadomienia Ratunkowego, które obsługują zgłoszenia kierowane do numerów alarmowych: 112, 997 (policja), 998 (straż pożarna) oraz 999 (pogotowie ratunkowe). Dzięki temu możliwe jest szybsze przekazanie zgłoszenia alarmowego właściwym organom i uruchomienie odpowiednich zasobów ratowniczych. Niestety, pośród otrzymywanych zgłoszeń, zdarzają się i takie, które zostały zmyślone przez dzwoniących. Te nieprawdziwe zdarzenia i fałszywe historie, potrafią w jednej chwili zaangażować do działania wielu policjantów, strażaków oraz ratowników medycznych. Ponadto, dzwoniąc na numer alarmowy 112 bez uzasadnionej potrzeby, czy formie żartu, blokuje się linię telefoniczną osobie, która właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy.

Taką skrajną nieodpowiedzialność oraz bezmyślność wykazał mieszkaniec gminy Przecław, który zadzwonił na numer alarmowy 112. Z przekazanych przez mężczyznę informacji wynikało, że doszło do zdarzenia drogowego, w którym miał zostać potrącony przez samochód i doznać obrażeń ciała. Zgłoszenie wpłynęło do służb, a te zareagowały natychmiast. Na miejscu oprócz patrolu policji przybył zespół Ratownictwa Medycznego. Służby wspólnie sprawdziły teren, na którym miało dojść do zdarzenia, jednak nie potwierdzili takiego zdarzenia. Mundurowi ustalili, że 59-latek spożywając alkohol, w domu swojego kolegi, zrobił sobie żart, nie licząc się z konsekwencjami, jakie mu grożą. Badanie na stan trzeźwości wykazalo w jego organizmie pond 3 promile alkoholu. Za swój czyn, męzczyzna odpowie teraz w sądzie.

Reklama

Nie jest to pierwsze takie fałszywe zgłoszenie, które w ostatnim czasie, otrzymała mielecka komenda. Obecnie mundurowi prowadzą kilka takich spraw, które dotyczą fałszywych alarmów. Między innymi z terenu gminy Wadowice Górne, gdzie kilkukrotnie, nietrzeźwy mężczyzna zgłaszał potrzebę pilnej interwencji, z uwagi na zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Podobne zgłoszenia miały miejsce w jednym z domów, na terenie gminy Padew Narodowa, gdzie miało dochodzić do awantur domowych. Zgłoszenia te okazały się być bezpodstawnymi do przeprowadzenia interwencji, przez podejmujących czynności policjantów.

Reklama
Poprzedni artykułDwie osoby ranne w wypadku na krajowej 9
Następny artykułIMGW ostrzega przed gęstą mgłą w nocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!