Strona główna TARNOBRZEG Pijany ukradł auto ze stacji benzynowej i uciekał przed policją, zniszczył inne...

Pijany ukradł auto ze stacji benzynowej i uciekał przed policją, zniszczył inne pojazdy

0
Reklama

Policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca Gorzyc. Pijany mężczyzna ukradł samochód ze stacji benzynowej i uciekał nim przed policyjnym patrolem. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony pojazd. Okazało się, że tego dnia, zniszczył 3 auta i cudzym pojazdem wybrał się na przejażdżkę. Mężczyzna już usłyszał 8 zarzutów, za popełnione przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem.

W środę o godz. 20.30, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży osobowego volkswagena. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło na stacji paliw w Gorzycach, chwilę po tym jak zatankował paliwo i poszedł do kasy za nie zapłacić.

Reklama

Złodziej wykorzystał okazję, że kierowca pozostawił pojazd z włączonym silnikiem, wsiadł za jego kierownicę i odjechał.

W rejon zdarzenia niezwłocznie pojechali policjanci. Mundurowi, opisany w zgłoszeniu pojazd dostrzegli na drodze krajowej nr 77,  jechał w kierunku Sandomierza. Na jednej z ulic, policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Kierowca zlekceważył wydane sygnały świetlne oraz dźwiękowe i dalej uciekał. Stróże prawa rozpoczęli pościg i wspólnie z sandomierskimi policjantami zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 56-letni mieszkaniec Gorzyc. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 56-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zbierając materiał dowodowy, ustalili, że 56-latek tego dnia, nie tylko ukradł volkswagena. Wcześniej usiłował zabrać 3 inne pojazdy, które stały na parkingu w Gorzycach. Gdy wandal nie zdołał dostać się do środka samochodów, uszkodził szyby w tych pojazdach, rozbijając je brukową kostką. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę 3 200 zł. Mężczyzna odpowie jeszcze za dwa inne przestępstwa tj. uszkodzenie koparki i krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu marki Fiat.

Policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu łącznie 8 zarzutów.

Prokurator na postawie zebranego materiału dowodowego, zastosował wobec 56-letniego mieszkańca Gorzyc, środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Reklama
Poprzedni artykułTrudne chwile nad Soliną. Rozbita awionetka, akcja ratunkowa
Następny artykułWażny mecz dla PGE FKS Stal Mielec. Dziś zagra ze Śląskiem Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj