Strona główna JAROSŁAW Pijany kierowca zatrzymany dzięki świadkowi

Pijany kierowca zatrzymany dzięki świadkowi

0
Reklama

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierujący volkswagenem, któremu dalszą jazdę udaremnił świadek. Wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów. Jak się okazało 56-latek był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Dlatego teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po godz. 19, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez świadka na ul. Lubelskiej w Szówsku. We wskazany rejon zostali skierowani funkcjonariusze jarosławskiej drogówki. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn. Z relacji świadka wynikało, że sposób jazdy kierującego volkswagenem wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna udaremnił mu dalsza jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki, a o swoich przypuszczeniach powiadomił Policję.  

Reklama

Od kierowcy volkswagena funkcjonariusze wyczuli alkohol. Dodatkowo mężczyzna miał bełkotliwą mowę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,64 promila alkoholu. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że 56-latek był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Mężcyzna trafił do policyjnego aresztu.

56-letni mieszkaniec gminy Wiązownica, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej postawie świadka, który wykazał się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!