Strona główna TARNOBRZEG Pijany 19-latek przyjechał na stację zatankować auto

Pijany 19-latek przyjechał na stację zatankować auto

0
Reklama

19-letni kierowca mężczyzna, mając ponad promil alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę nissana, należącego do jego kolegi i razem z nim przyjechał na stację paliw zatankować pojazd. Mężczyźni na widok oznakowanego radiowozu zaczęli uciekać. Policjanci zatrzymali obu tarnobrzeżan. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 19-latek już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

W czwartek (23 marca br.) przed północą policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zwrócili uwagę na osobowego nissana, który na widok oznakowanego radiowozu z impetem wyjechał ze stacji paliw. Kierowca pojazdu poruszał się z dużą prędkością, wjechał w ul. Św. Barbary, następnie jadąc całą szerokością jezdni wjechał na parking, kierowca i pasażer wysiedli z pojazdu i zaczęli uciekać.

Reklama

Policjanci ruszyli w pościg. Po krótkim czasie zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 19 i 22-lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań. Obaj byli pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze prowadząc czynności szybko ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 19-latek. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,17 promila alkoholu. Okazało się, że młody mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu, który należał do jego kolegi. Obaj przyjechali na stację paliw, aby zatankować paliwo.

19-latek został przesłuchany. Już usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Policjanci nieustannie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie na drodze stanowi pijany kierowca.

Reklama
Poprzedni artykułGroźny wypadek na A4. 10 osób w szpitalu [foto]
Następny artykułTragiczny wypadek w Przemyślu i groźne zderzenie na A4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj