Strona główna BRZOZÓW Pijany 17-latek chciał zaimponować koledze. Dachował jeepem i kłamał

Pijany 17-latek chciał zaimponować koledze. Dachował jeepem i kłamał

0
Reklama

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 17-latek, który w sobotnią noc był sprawcą kolizji drogowej w Brzozowie na ul. Rzeszowskiej. Jeep, którym kierował młody mężczyzna dachował i uszkodził ogrodzenie przy pobliskiej posesji. Okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, a chciał jedynie zaimponować nowo poznanemu koledze, zabierając go na przejażdżkę.

W sobotnią noc, około godz. 00.30 dyżurny brzozowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Rzeszowskiej w Brzozowie. Skierowani na miejsce policjanci zastali uszkodzonego jeepa leżącego na dachu i dwóch młodych mężczyzn w wieku 17-lat. Jeden z nich miał obrażenia. Za pośrednictwem dyżurnego funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia. Na szczęście obrażenia nie były poważne i po zaopatrzeniu na miejscu mężczyzna został zwolniony.

Początkowo 17-latek, który nie potrzebował pomocy medycznej w rozmowie z policjantami oświadczył, że obydwaj byli pasażerami, a kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Młody mężczyzna liczył na to, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności karnej. Jednak ostatecznie przyznał się do tego, że zabrał auto bez wiedzy właściciela i swoich rodziców, u których było garażowane. Jak oświadczył, chciał w ten sposób zaimponować nowo poznanemu koledze, z którym tej nocy pił alkohol. Kierujący jeepem 17-latek nie posiadał prawa jazdy.

Reklama

Policjanci sprawdzili trzeźwość młodych mężczyzn. Obydwaj byli pijani. Wynik badania kierującego jeepem wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz za swoje zachowanie 17-latek odpowie przed sądem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!