Strona główna RZESZÓW Pierwszy pacjent z choroba legionistów wyleczony

Pierwszy pacjent z choroba legionistów wyleczony

0
Reklama

W czwartek jeden z pierwszych pacjentów, którzy zachorowali na chorobę legionistów w Rzeszowie, opuścił szpitalne mury. 70-latek został wyleczony.

Pacjent przebywał w klinice gastroenterologii, gdzie zgłosił się z objawami legionellozy. Dziś opuścił szpital w dobrym stanie. Nie miał chorób współistniejących – przekazał PAP rzecznik USK Andrzej Sroka.

Reklama

Dziś ze szpitala wyjść ma kolejny wyleczony pacjent.

W czwartek WSSE w Rzeszowie podawała, że legionellę potwierdzono u 76 pacjentów hospitalizowanych w Rzeszowie, na terenie powiatu rzeszowskiego, Dębicy oraz w Przemyślu.

Legionelloza jest chorobą zakaźną, ale nie zaraźliwą, nie przenosi się z człowieka na człowieka, stanowi zagrożenie dla ludzi gdy dostanie się do dróg oddechowych. Do zakażenia może dochodzić poprzez wdychanie powietrza, w którym znajduje się aerozol skażonej bakteriami wody (mgła wodna powstała w wyniku rozprysku wody).

Podczas oddychania kropelki aerozolu dostają się do naszych dróg oddechowych i osadzają na błonach śluzowych nosa lub płucach.

Legionella nie przenosi się drogą pokarmową tzn. nie jest dla nas niebezpieczna gdy trafi do układu pokarmowego wraz ze spożytą wodą.

Poprzedni artykułZebrano potrzebną sumę na transport do Polski młodego lekarza
Następny artykułPolska 2050 zaprezentowała kandydatów do Sejmu RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!