Strona główna DĘBICA Pierwsza Dama odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Pierwsza Dama odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

0
Reklama

Małżonka prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w otwarciu nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Było to oficjalne otwarcie z udziałem m.in. parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów oraz lokalnych instytucji, gdyż placówka działa już od września. W wydarzeniu samorząd województwa reprezentowała wicemarszałek Ewa Draus.

Pierwsza Dama przed oficjalnym otwarciem szkoły spotkała się z wychowankami oraz ich opiekunami. Zwiedziła także nowy budynek szkoły, zobaczyła jak placówka została wyposażona, jakim sprzętem dysponuje, aby zapewnić podopiecznym, jak najlepsze warunki rozwoju.

Reklama

Oficjalną uroczystość rozpoczął starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek, który przywitał gości. Tradycyjnie podczas wydarzenia przecięto symboliczną wstęgę otwierając oficjalnie placówkę. Dokonali tego wspólnie: Agata Kornhauser-Duda, starosta dębicki, biskup tarnowski Andrzej Jeż, dyrektor szkoły oraz przedstawiciel szkolnej społeczności. Podczas wystąpienia Pierwsza Dama pogratulowała władzom powiatu inwestycji, którą udało się zrealizować dzięki pozyskaniu wsparcia z budżetu państwa. Podczas wystąpienia zwróciła się także do pracowników szkoły:

Chciałam wyrazić moje uznanie i głęboki szacunek dla pracy całej kadry. To są nauczyciele, ale to są również specjaliści z różnych dziedzin, terapeuci, fizjoterapeuci, a także rehabilitanci. I również oni zyskali komfortowe warunki – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama dziękowała wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie i czas poświęcany swoim wychowankom:

Dziękuję, że pomagają państwo każdemu uczniowi osiągnąć sukces na miarę jego możliwości. To wielka umiejętność, by w każdym dziecku odnaleźć talent, jakąś umiejętność i dać mu szansę na rozwijanie. Za to pełne empatii podejście do każdego ucznia bardzo dziękuję – mówiła Agata Kornhauser–Duda.

Nowa placówka, która działa już od września, daje uczniom wiele możliwości rozwoju. Szkoła posiada m.in. salę rehabilitacji, integracji sensorycznej, rękodzieła, gospodarstwa domowego oraz wiele innych specjalistycznych pracowni. A wszystko to w nowoczesnych, przyjaznych wnętrzach, dostosowanych do potrzeb uczniów.

Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy to placówka, w której uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, jak również z niepełnosprawnościami sprzężonymi: z autyzmem, z niedosłuchem, z niedowidzeniem, z niepełnosprawnością ruchową.

Szkoła jest inwestycją powiatu dębickiego, którą udało się zrealizować  dzięki wsparciu rządowych środków finansowych, które wyniosło aż 70%. Inwestycja wyniosła ok. 30 mln zł, z czego blisko 20 mln zł to środki z budżetu państwa. Choć pierwotnie ukończenie robót planowano dopiero na 2028 rok, dzięki rządowemu wsparciu, prace trwały tylko cztery lata.

źr. UMWP, fot. ZS Specjalnych w Dębicy

Reklama
Poprzedni artykułPrzekroczyli dozwoloną prędkość. Zatrzymała ich policja
Następny artykułRuszyła modernizacja stadionu w Wiązownicy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!