Strona główna PRZEWORSK Pawłosiów: Podczas spaceru znalazł pocisk artyleryjski

Pawłosiów: Podczas spaceru znalazł pocisk artyleryjski

0
Reklama

Mieszkaniec gminy Pawłosiów podczas spaceru po lesie, w miejscowości Czerwona Wola odnalazł pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów I wojny światowej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Do czasu przyjazdu saperów miejsce to nadzorował policyjny patrol.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych na terenie miejscowości Czerwona Wola. Dyżurny został telefonicznie powiadomiony przez mieszkańca gminy Pawłosiów, że podczas spaceru w lesie ujawnił przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z okresu I wojny światowej o długości około 26 cm. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu na miejsce saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.
Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, zbliżać się do nich czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.
źr. KPP Przeworsk

Reklama