Strona główna KOLBUSZOWA Para wycięła z auta katalizator i go sprzedała. Czeka ich kara

Para wycięła z auta katalizator i go sprzedała. Czeka ich kara

0
Reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawców kradzieży, do której doszło w Kolbuszowej. Zarzuty usłyszeli 24-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego i 21-letnia kobieta z powiatu niżańskiego. Początkiem stycznia para wycięła katalizator z zaparkowanego na ul. Wojska Polskiego nissana i go sprzedała. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że młodzi ludzie mogli w taki sam sposób działać również na terenie innych powiatów.

Kolbuszowscy policjanci przyjęli zawiadomienie od mieszkanki naszego powiatu o kradzieży katalizatora. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w nocy z 4 na 5 stycznia br., z zaparkowanego na parkingu przy ul. Wojska Polskiego nissana, skradziono katalizator. Właściciele oszacowali szkodę na ponad tysiąc złotych.

Reklama

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Analiza zapisów monitoringu pozwoliła policjantom na ustalenie danych pojazdu, który był widziany niedaleko miejsca zdarzenia oraz wytypowanie osób nim podróżujących. To 24-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta.

W sprawie zgromadzono materiał dowodowy. W czwartek policjanci przedstawili zarzuty kradzieży 24-letniemu mieszkańcowi gminy Dzikowiec i 21-letniej mieszkance powiatu niżańskiego. Oboje przyznali się do winy i wyjaśnili, że skradziony katalizator sprzedali.

Z ustaleń policjantów wynika, że może to nie być jedyne przestępstwo, jakiego dopuściła się para. Prawdopodobnie działali w taki sam sposób, na terenie innych powiatów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!