Strona główna KOLBUSZOWA Para wycięła z auta katalizator i go sprzedała. Czeka ich kara

Para wycięła z auta katalizator i go sprzedała. Czeka ich kara

0
Reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawców kradzieży, do której doszło w Kolbuszowej. Zarzuty usłyszeli 24-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego i 21-letnia kobieta z powiatu niżańskiego. Początkiem stycznia para wycięła katalizator z zaparkowanego na ul. Wojska Polskiego nissana i go sprzedała. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że młodzi ludzie mogli w taki sam sposób działać również na terenie innych powiatów.

Kolbuszowscy policjanci przyjęli zawiadomienie od mieszkanki naszego powiatu o kradzieży katalizatora. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w nocy z 4 na 5 stycznia br., z zaparkowanego na parkingu przy ul. Wojska Polskiego nissana, skradziono katalizator. Właściciele oszacowali szkodę na ponad tysiąc złotych.

Reklama

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Analiza zapisów monitoringu pozwoliła policjantom na ustalenie danych pojazdu, który był widziany niedaleko miejsca zdarzenia oraz wytypowanie osób nim podróżujących. To 24-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta.

W sprawie zgromadzono materiał dowodowy. W czwartek policjanci przedstawili zarzuty kradzieży 24-letniemu mieszkańcowi gminy Dzikowiec i 21-letniej mieszkance powiatu niżańskiego. Oboje przyznali się do winy i wyjaśnili, że skradziony katalizator sprzedali.

Z ustaleń policjantów wynika, że może to nie być jedyne przestępstwo, jakiego dopuściła się para. Prawdopodobnie działali w taki sam sposób, na terenie innych powiatów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama
Poprzedni artykułWiktoria i Konrad z Podkarpacia zaginęli w Holandii
Następny artykułPierwsi żołnierze z USA już w Polsce. Dziś planowany jest kolejny przylot [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj