Strona główna RZESZÓW Oszust w recydywie wpadł w ręce policji

Oszust w recydywie wpadł w ręce policji

0
Reklama

Od blisko 5 miesięcy, mieszkaniec powiatu jarosławskiego, ukrywał się przed organami ścigania. 46-latek wielokrotnie dopuszczał się oszustw i wyłudzał kredyty bankowe. Do tego procederu podszywał się pod inne osoby i bezprawnie wykorzystywał ich dane osobowe. Mężczyzna, w przeszłości już kilkukrotnie odbywał kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia wydał za nim list gończy, natomiast Sąd Rejonowy w Tarnowie, poszukiwał go nakazem doprowadzenia.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policjanci namierzyli 46-latka, choć próbował zacierać za sobą ślady i mylić tropiących go poszukiwawczy.

Reklama

Dzięki zdobytym informacjom funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie Krakowa i często zmienia miejsce swojego pobytu. W poniedziałek, funkcjonariusze zatrzymali 46-latka, w hostelu na terenie Nowej Huty w Krakowie. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Teraz najbliższe 3 lata i 8 miesięcy spędzi w zakładzie karnym, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

Pod koniec lutego, funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zatrzymali kolejnego poszukiwanego, 48-letniego mieszkańca Przemyśla. W grudniu 2023 roku, przemyski sąd wydał za mężczyzną list gończy. Za rozbój, którego dopuścił się w 2002 roku wspólnie z innymi osobami, miał do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Z informacji, jakimi dysponowali policjanci wynikało, że mężczyzna nie powrócił do zakładu karnego z udzielonej mu w 2020 roku przerwie w odbywaniu kary.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że poszukiwany ukrywa się na terenie Przemyśla. Jednak obawiając się zatrzymania, mężczyzna wyjechał z miasta i ukrył się na terenie gminy Krzywcza. Kiedy policjanci zapukali do jego drzwi, był całkowicie zaskoczony ich widokiem. 48-latek trafił do zakładu karnego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!