Strona główna PRZEMYŚL Oszuści znów w akcji. Seniorzy z Przemyśla stracili oszczędności

Oszuści znów w akcji. Seniorzy z Przemyśla stracili oszczędności

0
Reklama

Po raz wtóry oszustom dało się okraść mieszkańców Przemyśla. Wczoraj 72-latka i 75-latek padli ofiarami oszustów. Stracili 30 000 zł.

Osoba podająca się za prokuratora oszukała starsze małżeństwo. Przekonała ich, że konto należące do nich zostało zablokowane, a pieniądze, które rzekomo tam trafiły, trzeba zwrócić. Pokrzywdzeni stracili w ten sposób 30 tysięcy złotych. Policja apeluje – SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Reklama

Pomimo licznych apeli Policji o ostrożność i rozwagę, ciągle dochodzi do kolejnych oszustw. Wczoraj około godz.14, do mieszkania 72-letniej kobiety i 75-letniego mężczyzny, na telefon stacjonarny, zadzwoniła osoba, podająca się za prokuratora z Przemyśla. Oszust poinformował małżeństwo, że Policja rozpracowuje gang mający blokować konta klientów i zaciągać na ich dane pożyczki. Dodał, że ich konto bankowe zostało zablokowane i zostały tam przelane pieniądze pochodzące z przestępstwa i muszą je zwrócić Policji.

Kobieta nie podejrzewając złych intencji, podała swój numer telefonu komórkowego, na który oszust już po chwili zadzwonił z numeru zastrzeżonego . Kazał jej udać się do banku i wybrać 30 tys. zł. Mężczyzna informował na bieżąco kobietę, gdzie ma pójść i co mówić podczas wybierania pieniędzy.

Mieszkanka Przemyśla wybrała część swoich oszczędności i tak jak kazał jej oszust, udała się w rejon przystanku przy ul. Słowackiego. Tam przekazała pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który podszedł do niej i powiedział, że jest prokuratorem. Informował ją, aby z nikim się nie kontaktowała i nikomu nie mówiła o tej sprawie.

Wieczorem małżeństwo zorientowało się, że zostali oszukani. Policjanci przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych. Sprawą zajęli się także policjanci z wydziału kryminalnego.

Policjanci apelują po raz kolejny! Pamiętajmy – funkcjonariusz policji, prokurator lub inny urzędnik państwowy, nigdy nie dzwoni z prośbą o wybranie swoich oszczędności lub wykonanie przelewu, ani wzięcie pożyczki. Tym bardziej nie zwraca się z prośbą o pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej. Ponadto pamiętajmy, aby nikomu nie udostępniać naszych danych osobowych, ani haseł i loginów do bankowości internetowej, czy skrzynek elektronicznych.

Reklama
Poprzedni artykułZdewastowane nagrobki na cmentarzu komunalnym w Sobowie w Tarnobrzegu [foto]
Następny artykułZ dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, wsiadł za kółko po pijaku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj