Strona główna RZESZÓW Oszuści wymyślili nową metodę wyłudzeń. Są pierwsze ofiary

Oszuści wymyślili nową metodę wyłudzeń. Są pierwsze ofiary

0
Reklama

Policjanci przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od seniorów. Apelują, aby nie dawać wiary telefonującym osobom, podającym się za krewnych, wnuczków, policjantów czy funkcjonariuszy innych służb. Osoby takie wymyślają różne nieprawdziwe historie, aby wzbudzić u seniorów współczucie, poczucie zagrożenia i skłonić do udzielenia pomocy. Chcąc wprowadzić pokrzywdzonych w błąd, często zmieniają opowiadane historie. W tym tygodniu sprawcy posłużyli się zupełnie nową opowieścią, w którą niestety uwierzyła mieszkanka Rzeszowa.

Tym razem przestępcy oszukali 86-letnią kobietę. W środę przed południem, dwukrotnie zadzwoniła do niej nieznana kobieta. Podczas pierwszej rozmowy oferowała seniorce jakąś pomoc, a podczas kolejnego połączenia poinformowała ją, że w okolicy grasuje szajka włamywaczy, którzy włamują się i okradają mieszkania. Nieznana kobieta wypytała pokrzywdzoną z kim mieszka, czy posiada w domu oszczędności. Następnie, po raz kolejny ostrzegła ją przed włamywaczami, mogącymi nawet wykorzystywać gaz wpuszczany do mieszkań. Poleciła również, aby zabepieczyła swoje oszczędności.

Reklama

Następnie do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, mówiąc, że włamywacze są już pod jej blokiem. Polecił nawet wyjść jej na balkon, skąd mogła ich zobaczyć. Oczywiście pod balkonem nikogo nie było, ale mężczyzna zapewniał, że musieli się schować. Podczas rozmowy nakłonil kobietę, aby w celu zabezpieczenia oszczędności włożyła pieniądze do reklamówki i wyrzuciła przez okno.

Niestety seniorka postąpila zgodnie ze wskazówkami nieznanego rozmówcy. Kobieta przez kilka minut obserwowala ogródek pod blokiem, gdzie wyrzuciła pieniądze, ale nikogo nie widziala. Gdy po kilku minutach ponownie wyjrzała przez okno, pieniędzy już nie było. Cała sytuacja, według relacji pokrzywdzonej, trwała około 40 minut. Po jakimś czasie kobieta nabrała podejrzeń i skontaktował się z córką. Gdy okazało się, że została oszukana, zawiadomila policjantów.

Policjanci przypominają, aby nie wierzyć nieznanym osobom dzwoniącym do nas. Nigdy nie wolno stosować się do ich próśb i poleceń. Nigdy nie wolno przekazywać takim osobom pieniędzy, zanosić we wskazane przez nich miejsce, czy jak w opisanym przypadku wyrzucać przez okno. Rozmowę z nieznajomym należy przerwać i zadzwonić do bliskich, do kogoś komu ufamy albo pod numer alarmowy 112.

Reklama
Poprzedni artykułTour de Pologne znów na podkarpackich szosach. Prezentacja tras [video]
Następny artykułKarolina Olszewska z Dębicy z wygraną w „You Can Dance Nowa Generacja”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj