Strona główna DĘBICA Oszuści podszywają się pod policjantów. 97-latka straciła pieniądze

Oszuści podszywają się pod policjantów. 97-latka straciła pieniądze

0
Reklama

Dębiccy policjanci apelują, aby uważać na oszustów, podających się policjantów, prokuratorów lub inne osoby, które dzwoniąc wyłudzają pieniądze, wymyślając przy tym różne scenariusze. Niemal codziennie do Policji trafiają sygnały o usiłowaniu oszustwa. Pamiętajmy aby zachować rozsądek w przekazywaniu pieniędzy obcym osobom.

Oszustwa „na policjanta” wciąż zdarzają się w całej Polsce. Mimo licznych apeli w mediach zdarzają się starsze osoby, które ufając rozmówcy, wykonują jego polecenia, w konsekwencji tracąc oszczędności swojego życia. Wczoraj, 97-letnia mieszkanka Dębicy padła ofiarą oszustów i straciła 5 tysięcy złotych.

Reklama

Oszuści modyfikują metody oszustw, w rozmowie z potencjalną ofiarą przedstawiają się za policjanta lub prokuratora, podając stopień imię i nazwisko. Kolejno oszust proponuję potwierdzenie jego tożsamości pod numerem 997, a następnie do rozmowy włącza się inna osoba, która jako np.dyżurny jednostki policji potwierdza jego tożsamość.

Oszust w rozmowie wydaje polecenia lub instruuje i dąży do przelania bądź wydania określonej kwoty pieniędzy.

PAMIĘTAJ!

Policjanci nie przyjmują i nie żądają od nikogo pieniędzy.

Pamiętajmy, że nie należy rozmawiać przez telefon na temat posiadanych pieniędzy, jak również nigdy nie przekazywać ich obcym osobom. Nie należy przelewać także pieniędzy na konta podane przez osoby o wątpliwej tożsamości.

W razie jakichkolwiek zastrzeżeń co do intencji osoby budzącej w nas niepokój, w sytuacji podobnej do opisanej należy natychmiast poinformować najbliższą jednostkę Policji.

Reklama
Poprzedni artykułNiemiec poszukiwany przez Interpol, wpadł na granicy
Następny artykułWsiadł za kierownicę, mimo, że pił alkohol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!