Strona główna PRZEMYŚL Orły, Przemyśl: Ujawniono nielegalnie przewożone papierosy

Orły, Przemyśl: Ujawniono nielegalnie przewożone papierosy

0
Reklama

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz KAS ujawnili w trakcie kontroli drogowej przemycone papierosy warte ponad 13 tys. złotych. Towar przewoził obywatel Ukrainy, który usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.


Zdarzenie miało miejsce wczoraj (14 czerwca), w trakcie kontroli drogowej dokonywanej wspólnie przez funckjonariuszy BiOSG oraz KAS w miejscowości Orły niedaleko Przemyśla. Funkcjonariusze wytypowali do kontroli skodę na przemyskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu był 33-letni obywatel Ukrainy, który nie potrafił wskazać źródła pochodzenia prawie 1000 paczek papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy przewożonych w bagażniku. Ukrainiec usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, a dalsze czynności będą prowadzone przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu.
Od stycznia do końca maja br., funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami ujawnili nielegalne papierosy warte ok 13,5 mln złotych.
źr. BiOSG

Reklama
Poprzedni artykułJeżowe, Nisko: Policja szuka zaginionej Angeliki Kowal
Następny artykułRzeszów: Dentobus jako nowy element systemu medycyny szkolnej